Sierpień 10, 2019 administrator

WSPOMNIENIA Z ZAKOŃCZENIA ROKU AKADEMICKIEGO

Na ostatnim wykładzie w roku akademickim 2018/2019 studenci i ich rodzice mogli dowiedzieć się czym jest dźwięk i poznać jego własności. Dowiedzieli się czym jest fala dźwiękowa i jak rozchodzi się w zależności od ośrodka. Na wykładzie prezentowane były różne źródła dźwięku, które studenci mogli dotknąć i poczuć drgania wywołujące dźwięk.
Po części teoretycznej przeprowadzone zostały doświadczenia obrazujące falę dźwiękową stąd tytuł wykładu. Doświadczenia badały wpływ fal dźwiękowych na ciała we wszystkich stanach skupienia od ciał stałych do gazów. Ostatnim
i najbardziej wyczekiwanym doświadczeniem była prezentacja Tuby Rubensa. Przy jej pomocy można było zobaczyć falę stojącą w postaci płomieni. Badana była długość i wysokość fali w zależności od częstotliwości generowanego tonu. Na koniec prezentowane były płomienie „tańczące” w rytm popularnych piosenek.
Podczas zakończenia roku akademickiego nie zabrakło także słowa wstępnego, które wygłosił Wicestarosta – Marek Kurpis oraz podziękowań i dyplomów, które wręczał Prezydent Raciborza – Dariusz Polowy. Było także wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek.
Studentom i Rodzicom dziękujemy za wspólnie spędzony rok akademicki i zapraszamy do udziału w interesujących zajęciach w nowym roku – 2019/2020, którego inauguracja odbędzie się już niebawem, czyli w październiku 2019 (o szczegółach poinformujemy we wrześniu).
Tymczasem życzymy MIŁYCH I BEZPIECZNYCH DALSZYCH WAKACJI!